LED, czyli z angielskiego LightEmittingDiode, to małe żaróweczki, które zrewolucjonizowały przemysł elektroniczny do takiego stopnia, że w dzisiejszych czasach, nie sposób nie natknąć się na nie co najmniej kilka razy dziennie. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, dużej energooszczędności , długiej żywotności oraz prostoty technologicznej, wykorzystywane są zarówno w przemyśle , zastosowaniach domowych oraz dekoracyjnych i drogowych.

Warto wiedzieć

 • Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do klientów instytucjonalnych i korporacyjnych.
 • Naszym Klientom oferujemy kompleksowe projekty oświetleniowe, które umożliwiają wdrożenie radykalnych oszczędności w kosztach ponoszonych na oświetlenie.
 • Przygotowujemy dla klientów i montujemy indywidualnie przygotowane projekty oświetleniowe, dopasowane według oczekiwań klienta począwszy od przygotowania aż do jego realizacji.
 • W sposób profesjonalny przygotowany projekt pozwoli klientom już na wstępnym etapie ocenić koszty eksploatacji jak również stopę zwrotu inwestycji.
 • Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości technologii LED jesteśmy w stanie udzielić naszym Klientom 5 letniej gwarancji na nasze oświetlenie.

Dowiedz się więcej


Zapraszamy do kontaktu. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji skontaktuj się telefonicznie lub napisz bezpośrednio do wybranego działu.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

ekotechnologia

Postawiliśmy sobie za cel aktywne wdrażanie technologii LED, która w czasach, gdy aktywne dbanie o środowisko naturalne oraz ograniczenie zużycia energii elektrycznej jest koniecznością, zapewnia wprowadzenie znaczących oszczędności oferując jednocześnie poprawę jakości instalacji oświetleniowych stosowanych przy oświetleniu ulicznym, parkowym, terenów przemysłowych, pomieszczeń biurowych oraz innych.

Źródło światła LED jest nadzwyczaj żywotne. W warunkach domowych może działać od 50 000 do 100 000 godzin. Pozwala również na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną nawet do 90%. Charakteryzuje się również dużą sprawnością energetyczną. Sprawność energetyczna blisko dziewięciokrotnie wyższa niż tradycyjnych żarówek i blisko pięciokrotnie wyższa niż halogenów, co oznacza, że uzyskujemy tą samą ilość światła zużywając 5-9 razy mniej energii. Długa eksploatacja żarówek LED zmniejsza ilość odpadów. Natomiast niewielkie oddawanie ciepła przyczynia się do ograniczania efektu cieplarnianego (pozwalaj zmniejszyć emisję CO2 nawet o 60%).

Każdy LED składa się z półprzewodzącej diody, która emituje światło w momencie, gdy przepływa przez nią prąd. Przemysł elektroniczny od dawna używał technologii LED jako oświetlenia wskaźników w różnego rodzaju urządzeniach elektrycznych. Obecnie technologia LED rozwinęła się do takiego poziomu, który umożliwia wykorzystanie LED w ogólnym oświetleniu. Diody LED nie posiadają żarnika dzięki czemu są zarówno trwalsze niż zwykłe żarówki, jak i nie nagrzewają się tak drastycznie. Zamiast żarnika, elementem świecącym są elektrony poruszające się w elemencie półprzewodzącym. Ze względu na swoją budowę, zużywają też znacznie mniej energii niż zwykłe żarówki a są w stanie wyemitować porównywalną ilość światła.

Dodatkowo lampy LED posiadają kilka innych cech odróżniających je od tradycyjnych żarówek:
 • Osiągają pełną jasność natychmiast po włączeniu, co w przypadku tradycyjnego oświetlenia trwa nawet kilka minut;
 • Przy zgaszeniu tradycyjnego źródła światła należy odczekać kilka minut zanim ponownie można ją włączyć, co uniemożliwia stosowania czujników ruchy włączających i wyłączających lampę;
 • Dla zapewnienia większej energooszczędności źródło światła LED jest w pełni kontrolowane i może być przyciemnione w zakresie 1 – 100% bez uszczerbku dla diody;
 • Diody są zasilane stałym prądem, co pozwala wyeliminować niepożądany efekt stroboskopowy i zmniejszyć zmęczenie wzroku;
 • Światło emitowane przez diody LED ma przyjemną barwę światła, którą można regulować poprzez stosowanie różnych kolorów żarówek;
 • Żarówki LED charakteryzują się prostą wymianą, odpornością na udary mechaniczne, nie zawierają szkodliwych substancji, nie emitują promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego, nie mrugają;
 • W przypadku oświetlenia ulicznego oprawy LED pozwalają zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej i znacznie poprawić bezpieczeństwo na drogach;
 • Oświetlenie LED m.in. rozprasza mgłę, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach i skrzyżowaniach;